search
پشتیبان مدمو

مجله مد و پوشاک مدمو

پیراهن چهارخانه مردانه رو چطور ست کنیم؟format_quote

 

اگر از آقایان بپرسید که محبوب‌ترین و جذاب‌ترین پیراهن کمدشان کدام است با قطعیت پیراهن مردانه چهارخانه را عنوان خواهند کرد. ازاین‌رو پیراهن چهارخانه‌ی مردانه از متداول‌ترین انتخاب آقایان می‌باشد. انتخاب پیراهن چهارخانه باید یک سری اصول داشته باشد به‌عنوان‌مثال بهتر است، ازلحاظ رنگی با چهره‌ی ما هماهنگ باشد و با استایل ما سازگاری داشته باشد. البته ناگفته نماند که برای انتخاب پیراهن چهارخانه مناسب باید به جنس پارچه‌ی پیراهن و دوخت و برش آن نیز دقت کنیم. این مسئله برای این است که با پوشیدن مکرر زود کهنه و غیرقابل استفاده نشود

در این مقاله از مجله مدمو به بررسی چند ترفند خواهیم پرداخت برای اینکه بدانید چطور بتوانید؛ یک پیراهن چهارخانه برای خودتان انتخاب کنید و پیراهن چهارخانه را با کدام لباس‌ها ست کنید.


خرید پیراهن مردانه در مدمو


1)انواع پارچه پیراهن چهارخانه

تعداد طرح‌های چهارخانه بسیار زیاد است، اما برای ساخت استایل با آنها نیاز نیست که همه‌ی آنها را بشناسید. این 4 طرحی که در ادامه آورده‌ایم مهم‌ترین و بهترین طرح‌هایی هستند که در چهارخانه استفاده می‌شود. همچنین جزو محبوب‌‌ترین ها نیز به حساب می‌آیند و اکثریت پیراهن ها در بازار با این طرح‌ها موجود هستند.

چهارخانه گینگام

طرح این چهارخانه ساده و بسیار نزدیک به هم و ریز است که اگر از دور به آن نگاه کنید تقریبا به شکل نقطه در می‌آیند. این طرح که در دهه ۶۰ بسیار معروف شد و به اوج رسید، برای کار و استایل کژوآل بسیار عالی است. اکثر رنگ‌های آن نیز روشن است که باعث می‌شود برای پوشیدن بر روی لباسی دیگر یا برعکس گزینه‌ای عالی باشد. راحت‌ترین راه برای ست پیراهن با چهارخانه گینگام ترکیب آن با پیراهن دکمه دار است. اگر می‌خواهید که در استایل خود جسارت نیز به خرج بدهید، آن را با کاپشن بامبر ست کنید.

پیراهن مردانه چهارخانه گینگام

چهارخانه شاهزاده ولز

این چهارخانه همان‌طور که از اسمش پیداست، ریشه‌ی سلطنتی دارد. طرح این چهارخانه شامل مربع‌های گنده با ترکیب رنگ‌های مشکی یا قهوه‌ای با سفید است که بر روی آن خط‌های آبی، صورتی، سبز یا قرمز کار شده است. این طرح با همه رنگ‌ها و لباس‌ها هماهنگی دارد و ساخت استایل با آن بسیار راحت است. این طرح در کت و شلوار و همچنین لباس‌های پر استفاده مانند پالتو‌های زمستانی کاربرد زیادی دارد و استایل زیبایی را می‌سازد. نکته اصلی و حائز اهمیت در این چهارخانه ها خط‌های رنگی آن است که به شما اجازه می‌دهد آن رنگ را با بقیه آیتم‌های لباستان ست کنید.

پیراهن مردانه شاهزاده ولز

چهارخانه پنجره‌ای

اگر چهارخانه شاهزاده ولز را یک برادر بزرگتر توصیف کنیم که خوش قیافه و سختکوش است، در مقابلش چهارخانه پنجره‌ای، برادر کوچکتر است که عاشق جلب همه‌ی توجه‌ها به سمت خودش است. خط‌های سفیدی که بر روی این طرح وجود دارد، کنتراست زیادی ایجاد می‌کند که باعث جذابیت بیشتر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که برای ست این چهارخانه از پارچه فلانل استفاده کنید.

پیراهن مردانه با طرح پنجره ای

چهارخانه بوفالو

چهارخانه بوفالو در سالهای اخیر مورد استقبال زیادی واقع شده است و در طراحی آن از پیراهن‌ های فلانل الهام گرفته شده است. ویژگی این چهارخانه، مربع خط‌دار آن است که باعث شده بقیه چهارخانه ها که مربع‌های فلت هستند نیز تعادل داشته باشند.

پیراهن مردانه با پارچه بوفالو

2)طرح و رنگ پیراهن چهارخانه

پیراهن چهارخانه مردانه در طرح‌ها و رنگ‌های بسیاری به بازار عرضه میشود. همین مساله از دلایل استقبال آقایان از این پیراهن و محبوبیت آن است. دلیل دیگر محبوبیت این پیراهن را می‌توان به قابلیت پوشیدن؛ در موقعیت‌های متفاوت اشاره کرد. شاید جالب باشد بدانید که پرطرفدارترین رنگ پیراهن چهارخانه، ترکیب رنگ ی قرمز مشکی(چهارخانه بوفالواست.که در قالب چهارخانه‌های ریز و درشت و با طراحی متفاوت دوخته و به بازار عرضه می‌شود.

 

3)ست کردن پیراهن چهارخانه با استایل اسپرت مردانه

پیراهن هایی که در قالب چهار خانه های درشت می باشند؛ مناسب برای ست کردن با استایل نیمه رسمی و اسپرت می باشند.

اگر دوست دارید که استایل شما، استایلی کاملا اسپرت تلقی  دیده شود؛ از رنگ پیراهن چهار خانه ای برای تیپ و استایل خود استفاده کنید.

که دارای رنگ هایی غیر از رنگ خنثی باشد.

به طور مثال رنگ قرمز مشکی،سبز و کرم، و ترکیباتی از قبیل سبز آبی و زرد آبی نیز مناسب برای ست کردن با استایل کژوال و اسپرت نیز می باشد.

 

4)ست کردن پیراهن چهارخانه با استایل رسمی و نیمه‌رسمی

برای داشتن یک استایل رسمی، می‌توانید پیراهن‌های چهارخانه با خانه‌های کوچکتری را انتخاب کنید که برای ست کردن همراه با شلوار کتان و پارچه‌ای یک انتخاب مناسب است. البته منظور از استایل رسمی، انتخاب پیراهن‌های چهارخانه برای عروسی یا مراسم‌های رسمی نیست. ولی برای مراسم‌های نیمه رسمی، انتخاب پیراهن چهارخانه سفید مشکی یا سبز آبی گزینه مناسبی است. پیراهن‌های چهارخانه ریز، برای موقعیت‌های کاری و  قرارهای دوستانه مناسب است.

 

5)استفاده ی پیراهن چهار خانه مردانه در فصل های مختلف سال

خوبی پیراهن‌های چهارخانه این است که می‌توانید آن‌ها را در هر چهار فصل بپوشید. جنس‌های مختلف این پیراهن‌های دوست داشتنی، دست‌تان را برای انتخاب باز می‌گذارند. برای فصل بهار و تابستان معمولا پیراهن‌هایی از جنس نخی، کتان، تترون یا پوپلین است که برای روزهای گرم، خنک و متعادل باشند. برای فصل پاییز و زمستان که هوا سردتر است، پیراهن‌های چهارخانه پشمی یا فلانل، که ضخیم هستند، مناسب این فصل است و می‌توانید آنها را زیر کاپشن یا پالتو بپوشید.

 

6)انتخاب پیراهن چهارخانه‌ی مردانه بنا به موقعیت‌های مختلف

جهت انتخاب اصولی و بهتر پیراهن چهارخانه‌ی مردانه بایستی در ابتدا به این نکته توجه داشته باشیدکه پیراهنی که می‌خواهید بپوشید برای چه موقعیت و مکانی مناسب است. انتخاب رنگ مناسب و طرح مناسب برای رفتن به مهمانی‌ها و دور همی های دوستانه قطعاً با مدل و طرح پیراهن چهارخانه‌ای که می‌خواهید.در محل کار و انجام کارهای روزمره خود بپوشید متفاوت است. حتی می‌توانید برای داشتن استایلی کژوال و خاص، یک پیراهن چهارخانه بپوشید و دکمه‌های آن را باز بگذارید.در زیر آن بنا به سلیقه و ست کردن رنگی لباس تی‌شرت یقه‌گرد یا یقه‌هفت بپوشید.شلوار جین رنگ روشن یا تیره‌ی زغالی نیز با یک جفت کتانی رنگ سفید نیز به نظر استایل جذاب و شیکی را برای شما خواهد ساخت.