search
پشتیبان مدمو

مجله مد و پوشاک مدمو

استایل کاری چه ویژگی هایی بادی داشته باشد؟format_quote

بیشتر از یک سال است که جهان درگیر پاندمی کروناست و در این مدت بسیاری از شرکت‌ها و مشاغل به صورت دورکار فعالیت می‌کنند. با این حال افراد زیادی هم هستند که مثل سابق ساعت کاریشان را به صورت حضوری در محیط شرکت‌ها و اداره‌ها می‌گذرانند و مشغول کارند. بیشترین زمان این افراد شاغل در طول روز، صرف کار و فعایت روزانه می‌شود. بنابراین استایل کاری نقش مهمی در آرامش و ایجاد حس مثبت در فرد خواهد داشت. انتخاب استایل کاری مناسب از دغدغه‌های زنان و مردانی است که به زیبایی ظاهر خود در همه‌ی محیط‌ها اهمیت بسیاری می‌دهند. در واقع برای آنکه همیشه خوشتیپ به‌نظر برسیم، نیاز است که علاوه بر مهمانی‌ها و جلسه‌های رسمی، به پوشش محیط کار نیز اهمیت دهیم. با مجله‌ی مدمو همراه شوید تا برایتان از نکات انتخاب استایل کاری مناسب بگوییم. در این مطلب می‌خواهیم بدانیم که برای خوش‌لباس بودن و آرامش داشتن در محیط کاری باید چه بپوشیم.

ویژگی‌های استایل کاری مناسب

هماهنگ با قوانین تعیین شده در محیط کار

راحت و متناسب با محیط ادرای

استفاده از رنگ‌های خنثی برای ادارات دولتی

انتخاب استایل کژوال در دایره‌ی قواعد محیط کاری

1)به استایل کاریی جدید فکر کنید!

استایل کاری

داشتن استایل کاری جذاب برای افراد شاغل، از آنجایی که حداقل یک‌سوم از روز را با حضور در محل کار می‌گذرانند، بسیار اهمیت دارد. مطمئناً دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که به انتخاب یک کت و شلوار ساده و پیراهن بارنگ‌های خنثی رضایت دهد. طراحان مد و استایلیست‌ها در این سال‌ها به کمک افراد شاغل آمده‌اند تا با توجه به موقعیت‌ کاری و شرکت یا کمپانی‌ای که در آن مشغول به کار هستند، استایل جذاب خود را در مرکز توجه قرار دهند.

 

2)تیشرت و شلوار جین را امتحان کنید!

استایل کاری

وقتی پای استایل کاری به میان می اید،اکثر افراد به لباس های رسمی فکر می کنند و کمتر پیش می اید که به لباس های کژوال فکر کنند.شلوار جین ازاین نوع دسته ها به حساب می آید که تمام افراد خوش پوش از آن بی بهره نیستند. اگر محیطی که در آن کار می‌کنید این اجازه را به شما می‌دهد که از لباس‌های جذاب کژوال استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم از شلوار جین رنگ تیره و تیشرت‌‌ها و پولوشرت‌های بدون طرح اما خوش‌رنگ، استفاده نمایید. توجه کنید که در این استایل بهتر است که از تی‌شرت‌های طرح دار و رنگ‌های جیغ استفاده نکنید.

 


خرید تیشرت  مردانه


3)پیراهن چهارخانه یا ساده؟

استایل کاری

انتخاب پیراهن ساده یا طرح دار برای استایل کاری تا حد زیادی به علاقه خود شما و البته محیط کاری که در آن حضور دارید بستگی دارد. معمولاً محیط‌هایی مانند برخی از اداره‌ها به دلیل شرایط بسیار رسمی‌ای که دارند، شما را به انتخاب لباس‌های ساده‌ تشویق می‌کنند؛ اما اگر خودتان به پیراهن‌های چهارخانه و یا پیراهن راه‌راه علاقه دارید، می‌توانید از ترکیب شلوار پارچه‌ای یا کتان همراه با این مدل پیراهن‌ها استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم از هر دو مدل پیراهن ساده و یا چهارخانه استفاده کنید تا تنوع بیشتری به استایل خود بدهید.

نکته قابل‌توجه هنگام استفاده از پیراهن‌های در استایل کاری، مدل تا زدن آستین آن‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم آستین پیراهن خود را تا بزنید تا ساعت مچی شما جلوه بیشتری داشته باشد و جذابیت استایل شما دوچندان شود.

 


خرید پیراهن چهارخانه مردانه


4) اهمیت اکسسوری‌ها در استایل کاری!

استایل کاری

استفاده از اکسسوری در استایل کاری، کمک زیادی به جذاب‌تر شدن استایل شما می‌کند. برای استفاده از اکسسوری‌ها کمی متفاوت‌تر عمل کنید و جسورانه انتخاب نمایید؛ به‌عنوان مثال به‌جای استفاده از کیف‌های کاری و اداری روتین از کیف‌های متفاوتی استفاده کنید؛ مثلاً یک کوله‌پشتی چرم ساده می‌تواند یک تغییر اساسی در استایل شما ایجاد می‌کند.

ساعت، دستبند، کمربند، کلاه و حتی حلقه و انگشتر در استایل کاری خانم‌ها و آقایان بسیار اهمیت دارد. پیشنهاد می‌کنیم در استایل کاری خود حتماً از ساعت استفاده نمایید تا وقت‌شناسی خود را به همکاران خود یادآوری کنید.

 

5) سعی کنید از زیرپوش استفاده کنید!

استایل کاری

تمام تلاش خود را انجام دهید که از زیرِ پیراهن یا تی‌شرت خود از زیرپوش استفاده نمایید؛ اما دقت کنید که پیراهن زیرپوش شما مشخص نشود. این کار به‌تنهایی می‌تواند کل استایل شما را تخریب کند. زیرپوش کمک زیادی به خوش‌فرم نشان دادن اندام شما می‌کند و از رسیدن تعریق بدن به لباس‌ها جلوگیری می‌کند.

 

6) چه کفشی مناسب استایل کاری است؟

استایل کاری

انتخاب کفش مناسب استایل کاری شما به لباس‌هایی که انتخاب می‌کند بستگی دارد. در یک استایل کاری شما از انواع کفش‌های رسمی، کفش‌های کتانی، کفش‌های اسپرت و غیره می‌توانید استفاده کنید؛ به شرطی که کفشی که انتخاب می‌کنید راحت باشد و با لباس‌های شما هماهنگ باشد.

 


داشتن یک استایل خاص و جذاب برای حضور در محل کار چه ضرورتی دارد؟

استایل شما در درجه اول راحتی خود شما را تضمین می‌کند و در درجه بعدی شخصیت شما را به اطرافیان به‌خصوص کسانی که برای اولین بار شما را ملاقات می‌کنند، معرفی می‌نماید؛ بنابراین مهم است که استایل کاری خاص و جذاب خود را داشته باشید.

 

برای استایل کاری خود چه لباس‌هایی بپوشیم؟

انتخاب لباس‌ برای استایل کاری تا حد زیادی به موقعیت شغلی شما، محیط کاری و روحیۀ خودتان بستگی دارد. همیشه سعی کنید لباس‌های راحت برای این استایل خود انتخاب کنید و مهمتر از آن لباسی را که دوست ندارید، نپوشید.

 

چه لباس‌هایی را در استایل کاری نپوشیم؟

لباس‌های تنگ یا بیش‌ازحد گشاد، لباس‌های خیلی کوتاه، لباس‌هایی با پارچه‌های گیپور و ابریشم و لباس‌های پرزرق‌وبرق مناسب برای استایل کاری نیست. دقت نمایید که خرید لباس گران‌قیمت به جذابیت استایل شما کمکی نمی‌کند؛ با توجه به ذوق و سلیقه خود لباس‌هایتان را انتخاب کنید تا همیشه بدرخشید.

منبع :

banimode