search
پشتیبان مدمو

مجله مد و پوشاک مدمو

تمیز کردن کفش سفید-جدیدترین روش‌ های لکه گیری کفش سفید(تست شده)format_quote

تمیز کردن کفش سفید

کفش‌ و کتونی سفید یکی از آیتم‌هایی است که برای داشتن یک استایل کژوال بسیار پرطرفدار است. اما مشکل بزرگ پوشیدن کفش‌های سفید، سختی تمیز کردن آنهاست. با این حال ترفندهایی برای شستشوی آنها وجود دارد که در این مطلب به آنها اشاره می‌شود.

پوشیدن کفش و کتونی‌های سفید زیبایی و جلوه خاصی به استایل ما می‌بخشد، اما برای اینکه رنگ کفش‌های شما به همان سفیدی روز اول بماند، ترفندهایی وجود دارد که در اینجا شما را با آنها آشنا می‌کنیم.


خرید کفش مردانه از مدمو


چطور کفش‌های سفید را تمیز کنیم؟

برای‌اینکه کمتر درگیر چندوچون تمیز کردن و شستن شوید، قبل از‌ هر چیز بهتر است مراقب باشید کفش‌هایتان کثیف نشوند! سعی کنید قبل از پوشیدن کفش‌های سفید برای اولین بار، مقداری محلول ضدلک و ضدآب را روی آنها اسپری کنید. مهم نیست که قصد دارید کجا بروید یا وضعیت هوا چگونه است؛ تا چند هفته بعد از اولین استفاده، برای تمیزماندن کفش‌هایتان از اسپری ضدلک استفاده کنید.

نکته کلیدی دیگری که باید رعایت کنید این است که نگذارید لکه‌ها کهنه شوند. شاید این کار کمی خسته‌کننده باشد اما تمیز کردن سریع لکه‌ها کمکی بزرگ به تمیزماندن کفش سفید خواهد کرد. بهتر است، به‌محض کثیف‌شدن کفش‌ها، با یک دستمال مناسب آنها را پاک کنید. اگر لکه‌ها را سریع تمیز نکنید، به عمق پارچه کفش نفوذ می‌کنند و برای تمیز کردن آنها در آینده، باید وقت و انرژی بیشتری صرف کنید.

 

مواد لازم برای لکه گیری و تمیز کردن کفش سفید

یکی از نکاتی که در استفاده از کفش سفید باید در نظر داشته باشید، این است که نگذارید لکه کفش‌ کهنه شود. اگرچه ممکن است، تمیز کردن کفش سفید ، آن هم برای آقایان کار راحتی نباشد اما مطمئن باشید لذتی که از سفیدی کفش‌تان هنگام ست کردن با لباس‌هایتان تجربه می‌کنید، ارزش این را دارد که به محض کثیف شدن آن را تمیز کنید.

1) تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

شستشو با ماشین لباسشویی مخصوصا برای شستن کفش های سفید توصیه نمی شود چرا که ماشین لباسشویی به مانند لباس ها نمی تواند چرک و لکه ها را از روی کفش بزداید ، بنابراین بهترین کار فرچه کشیدن و تمیز کردن لکه ها با دست است که دقت بیشتری را نسبت به لباسشویی دارد . شما می توانید از سفید کننده ها نیز برای اینکار استفاده کنید ، اما جوش شیرین یکی از بهترین راه ها برای شستن کفش های سفید است که هیچ آسیب و صدمه ای را نیز به کفش نخواهد رساند . نحوه تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین نیازمند موارد زیر است :

۱ قاشق غذاخوری آب داغ یا ولرم ( ۱۵ میلی لیتر )

۱ قاشق غذاخوری سرکه ( ۱۵ میلی لیتر )

۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین ( ۱۴ گرم )

مسواک نو یا کهنه تمیز

بورس

کاسه

با استفاده از یک مسواک تمیز ( نو یا کهنه بودن آن تفاوتی ندارد ) مقداری از خمیر بدست آمده را برداشته و بر روی کفش بمالید


10 مدل کفش مردانه که هر فرد جذابی میپوشد!

2) تمیز کردن کفش با خمیر دندان

الف -– گوشهٔ پارچه ای را با آب گرم مرطوب کنید. سایر قسمت های پارچه را برای استفادهٔ بعدی خشک نگهدارید.

ب–- مقدار کمی خمیر دندان روی قسمت مرطوب پارچه قرار دهید و روی کفش بمالید. لکه های روی کفش را با حرکات دایره ای کوچک پاک کنید.

ج -– اگر کفش لکه های سرسختی دارد که به این آسانی از بین نمی رود، از مسواک قدیمیتان استفاده کنید. این کار را بآهستگی انجام دهید.

د - – با قسمت های خشک و تمیز پارجه خمیر دندان اضافی را از روی کفش پاک کنید. به خاطر داشته باشید کفش را بعد از اتمام کارتان خشک کنید چون مطمئنا دوست ندارید سر بخورید!

3) پاک کردن کفش سفید با سطل پر از آب و صابون

درصورتیکه جرم‌های موجود بر روی کفش شما بسیار بیشتر از چند لکه ساده است، در این صورت بهتر است از یک سطح پر از آب و مایع صابون استفاده کنید.

بند کفش را جدا کنید.

کفی‌ها را از جای خود در آورید.

مقداری مواد شوینده را با سفید کننده در یک سطل آب گرم، مخلوط کنید.

کفش را در درون محفظه پر از آب و مواد شوینده قرار دهید.

کفش‌ها را تا 5 دقیقه در این سطل نگه دارید.

از یک مسواک نرم برای پاک کردن آلودگی‌ها از روی آن، در درون آب، استفاده کنید.

کفش را در زیر آب سرد تمیز بشویید تا صابون و آلودگی‌ها از آن خارج شود.

 

نکات تکمیلی

برای پاک کردن لکه‌های زردرنگ ازروی کفش سفید، می‌توانید از الکل یا آب‌اکسیژنه استفاده کنید. اگر لکه‌های زرد مقاوم هستند، مقداری رنگ‌بر را با آب مخلوط کنید و به‌مدت چند دقیقه روی لکه قرار دهید و سپس، به‌کمک پارچه، کفش را پاک کنید.

برای پاک کردن لکه‌های زرد ایجادشده در زیره کفش، روی لکه‌ها خمیردندان سفید بمالید.

گاهی شستن کفش‌ سفید با آب گرم باعث تغییر رنگ آن می‌شود. این تغییر رنگ طبیعی است و بعد از خشک‌شدن کفش برطرف می‌شود